UGraphic2[1]druga Kultura Nova osnovana je 2009.g. sa ciljem promicanja, razvitka i unapređenja kulture.

Zadatak Udruge je da se između ostaloga bavi društveno relevantnim i važnim temama, koje će ostaviti svoj trag u društvu u cjelini.

Udruga svoje ciljeve ostvaruje kroz radionice kreativnog pisanja, organizacija književnih večeri, koncerata i promocija novih knjiga domaćih autora te kroz kazalište Kultura Nova.

Kazalište, osnovano iz želje za promicanjem tolerancije i podizanja svijesti djece i mladih, kroz kazališne projekte obrazovnog karaktera otvara važne teme na način blizak djeci i mladima te tako čini male, ali sigurne korake prema boljem, obrazovanijem i senzibilnijem društvu, kakvom bismo svi trebali težiti.

Budući da kazalište potiče emotivni i socijalni doživljaj, njegovi konzumenti vezuju temu uz priču i lica s kojima suosijećaju i koja razumiju.
Djeca tako lakše usvajaju edukativne sadržaje i postaju njihovim sudionicima., te vrijednosti s kojima su se upoznali i koje su spoznali kroz kazališni doživljaj prepoznaju i primjenjuju u svakodnevnom životu.